رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
  • الجمعة ۱۵ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Friday 13 December
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی:

کارخانه تولید زینک مطبوعاتی در تبریز احداث می‌شود

صریر: امین‌زاده با اشاره به مشکلات مطبوعات در حوزه تامین کاغذ و فرآیند چاپ گفت: با همکاری اتحادیه چاپخانه داران فاز مطالعاتی و ایجاد کارخانه تولید زینک در تبریز تاپایان سال نهایی می شود.

به گزارش صریر از تبریز، «حبیب امین زاده» امروز در نشست صمیمی و مشترک با اعضای هیأت مدیره تشکل‌های صنفی مطبوعات استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به نقش آگاهی سازی جامعه از طریق رسانه ها گفت : امروز بیش از همیشه نیازمند همراهی رسانه ها برای آگاهی دهی به جامعه هستیم.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی ادامه داد: در همین راستا آماده ایم کارگروه رسانه و تولیدملی با رویکرد تعامل صنعت و رسانه را در قالب اتاق فکر رسانه ای ایجاد کنیم.

وی از آمادگی برای اجرای تورهای رسانه های با همکاری تشکل‌های خبری برگزاری نشست‌های خبری ماهانه و ایجاد بستر لازم برای ارتباط مستقیم خبرنگاران با حوزه ریاست سازمان خبر داد.

امین زاده در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح اولویت‌های کاری در سازمان صمت استان پرداخت و گفت: معدن به عنوان الویت اول در دستور کار مدیران سازمان صمت و مجموعه مدیران استانی قرار دارد.

وی با اشاره به مشکلات مطبوعات در حوزه تامین کاغذ و فرآیند چاپ گفت: با همکاری اتحادیه چاپخانه داران فاز مطالعاتی و ایجاد کارخانه تولید زینک در تبریز تاپایان سال نهایی می شود.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان فرآوری معدنی و ایجاد صنایع پایین دستی در این حوزه و ایجاد قطب سوم تولید خودرو را جز برنامه های پیش روی سازمان اعلام کرد.

همچنین در ادامه این نشست صمیمی اعضای هیأت مدیره تشکل‌های صنفی مطبوعات و رسانه ای استان به طرح مواردی از جمله انتشار گزارش‌های مدون و زمانبندی شده از سوی سازمان، پاسخگو بودن ارکان مختلف سازمان در سریع‌ترین زمان ممکن و حضور مدیران سازمان در دفاتر خبری رسانه های مختلف استان تأکید کردند.

رفع کمبود کاغذ مطبوعات با استفاده از ظرفیت‌های استانی، نگاه ویژه به نقش رسانه ها در برندسازی، ارزیابی و تصمیم سازی، تأمین کاغذ و زینک مطبوعات استان، بهره‌مندی از ظرفیت منطقه آزاد ارس برای واردات کاغذ، نگاه ویژه به بخش معدن استان و اجرای کارگاه های آموزشی برای خبرنگاران اقتصادی از دیگر مطالبات تشکل های صنفی مطبوعات استان بود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

از ماجرای یقه باز مدرس تا علت مخالفت وی با لایحه ورود سگ از انگلستان

صریر: شهید آیت‌الله سید حسن مدرس مردی است که شاید جامعه نخبگانی ما کمتر از شجاعت و استدلال‌های بی‌باکانه وی در مسیر دفاع از حق و همچنین حقوق مردم در برابر حکومت سراسر ظلم رضاشاه خبر داشته باشند. ایستادگی بی‌مانندی که در گزارش زیر به ذره‌ای از دریای درایت و اقتدار این مرد با تقوا اشاره می‌کنم. سیّد حسن اسفه‌ای مشهور به «مدرس» در سال ۱۲۸۷ ق (برابر با ۱۲۴۹ ش) در خانواده‌ای از سادات طباطبایی ساکن سرابه از توابع زواره اردستان به دنیا آمد. پدرش سیداسماعیل مردی پاک دامن و با تقوا بود وی زندگی خود و خانواده‌اش را در کمال بی نیازی و قناعت از راه وعظ و تبلیغ اداره می‌کرد. مادر مدرّس بانوخدیجه خانم زنی متدّین و پارسا بود که از اوان کودکی شهامت و دلیری و راستی را در وجود او پرورش داد. سیّد حسن مدرّس در سن شش سالگی رهسپار قمشه شد و به مدت ده سال در آن شهر مقدمات ادب عرب و فارسی را فرا گرفت. شانزده سال بیشتر نداشت که بنابر وصیّت پدربزرگش میرعبدالباقی برای ادامه تحصیل به اصفهان رفت. قریب به ۱۳ سال در آن جا به تحصیل معارف اسلامی از محضر استادانی چون عبدالعلی هرندی، آخوند کاشی، جهان گیرخان قشقایی، شیخ مرتضی ریزی و سیّدمحمدباقر دُرچه ای پرداخت. سپس عازم عتبات شد و به مدّت هفت سال دیگر در محضر آیات عظام حاج میرزا حسن شیرازی، محمّد کاظم خراسانی و سیّدمحمد کاظم طباطبایی یزدی به کسب دانش پرداخت و پس از نیل به درجه اجتهاد در سال ۱۳۲۴ در ۳۷ سالگی به اصفهان مراجعت کرد. آیت اللّه سیّدحسن مدرّس پس از کسب درجه اجتهاد از عتبات به اصفهان برگشت و زندگی بسیار ساده و با قناعتی را شروع کرد و در مدرسه‌های جدّه کوچک و جدّه بزرگ به تدریس درس‌های فقه، اصول، منطق و شرح منظومه مشغول شد و شاگردان بسیاری تربیت نمود که از جمله آنهاست: سیدعلی اصغر سِدِهی، صدر کوهپایی، شیخ محمود مفید، شیخ محمدباقر نجفی، محمدباقر الفت، مهدی الهی قمشه ای و حسام الواعظین. با اوج گیری جنبش مشروطه خواهی، وقتی انجمن ملّی اصفهان به ریاست حاج آقا نوراللّه اصفهانی تشکیل شد، مدرّس نیز به عضویت این انجمن درآمد و به سِمت نایب رئیس انجمن انتخاب شد. و در این دوره به همراه حاج آقا نور اللّه اصفهانی کمک های فراوانی به مشروطه خواهان کرد. شهید مدرّس از آغاز بلوغ خود تا آخرین لحظات شهادت، در حوزه‌های اصفهان، نجف، تهران و تبعیدگاهِ «خواف»، درس و بحث و تدریس را رها نکرد. او درحالی که به عنوان مجتهد طراز اول برای نظارت بر وضع قوانین در جلسات مجلس شرکت می‌کرد در مدرسه سپهسالار تهران نیز دو درس خارج، یکی در فقه و دیگری در اصول، آموزش می‌داد و این کار را تا هنگام بازداشت و تبعید ادامه داد. مدرّس، به عنوان فقیه و فیلسوف، معتقد بود که تنها با درس فقه و اصول نمی‌شود عالم متعهّد و آگاه به زمان و مُتخلّق به اخلاق اسلامی تربیت نمود. لذا ...

آخرین خبرها