رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
  • الجمعة ۱۵ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Friday 13 December

صریر: فرمانده سپاه ناحیه امامت خبر از برگزاری رزمایش «بیت‌المقدس» داد و گفت: رزمایش و نمایش اقتدار عاشورایی بیت‌المقدس طی روزهای ۱۶ تا ۱۷ آبان ماه در تبریز برگزار می شود.

به گزارش صریر از تبریز، «حسن صفدری» در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه بسیج به عنوان یک تِز دفاعی همه جانبه حرکت دهنده قطار انقلاب، حافظ و حامی آن در تمامی مقاطع بوده است اظهار داشت: بسیج در تمامی برهه‌ها انقلاب را نجات و به آن حرکت داده است. این حرکت نیز پشتوانه‌اش خداوند است که وعده پیروزی داده است.

فرمانده سپاه ناحیه امامت افزود: انقلاب را به عصای دست موسی می‌توان تشبیه کرد که هر کجا بوده، تمامی فتنه‌ها را خنثی کرده است. استقلال، آرامش و دفع فتنه استکبار در سایه رشادت شهدا و رزمندگان بسیجیان دریا دل است.

وی خبر از برگزاری رزمایش «بیت‌المقدس» داد و عنوان کرد: در راستای حفاظت از انقلاب اسلامی و اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری، رزمایش و نمایش اقتدار عاشورایی بیت‌المقدس طی روزهای ۱۶ تا ۱۷ آبان ماه به مدت دو روز با حضور گردان‌های بیت‌المقدس و کوثر ناحیه امامت به مدت دو روز و مجموعاً ۳۶ ساعت برگزار خواهد شد.

صفدری ادامه داد: اجرای کلاس‌های عقیدنی، رزمی، تمرینات تاکتیکی، ارتقای سطح معنوی، بازبینی و تمرین سناریوهای پیش‌بینی شده، امنیت پایدار، توانمندی حضور، امیدآفرینی و مایوس‌سازی دشمنان؛ جزو اهداف رزمایش بیت‌المقدس است. ما جهت ایجاد تمدن نوین اسلامی، اعلام آمادگی می‌کنیم و ان‌شاءالله پرچم انقلاب اسلامی‌مان را به دستان حضرت ولی عصر (عج) بسپاریم.

وی یادآور شد: همه گردان‌ها سرکشی شده و آمادگی بالای صد درصدی دارند که با تمام قدرت در رزمایش شرکت کنند. سپاه و بسیج در مانور تنها نیستند و ادارات و نهادهایی مانند مخابرات، ادارات برق، گاز، آب، آتش‌نشانی، فوریت پزشکی، هلال احمر و شهرداری با قدرت کامل شرکت خواهند کرد.

فرمانده سپاه ناحیه امامت درخصوص اهداف رزمایش بیت‌المقدس گفت: ما تا آخرین نفس برای ایجاد امنیت پایدار پشت ولایت فقیه هستیم و هرکس علیه ایران حرکتی بکند جواب پشیمان کننده‌ای خواهد گرفت. هدف از رزمایش نیز ارتقای آمادگی و هماهنگی‌های بسیج است که در ۴ مرحله برگزار خواهد شد.

صفدری با بیان این‌که «تفکر بسیج تبدیل تهدید به فرصت است.»، یادآور شد: بزرگی دشمن برای ما معنا ندارد و حرکت بر مبنای عشق به ولایت است. اقتدار، عظمت و آمادگی بسیج موجب ارتقای امنیت، امیدواری مردم و مأیوس شدن دشمنان خواهد شد. دشمن با تبلیغات گسترده خود، سعی دارد سن هجمه‌ها را به زیر ۱۳ سال بیاورد که ما هم تلاش می‌کنیم در مقابل این هجمه‌ها مانند شهید فهمیده ایستادگی کنیم.

وی در خصوص برنامه‌های رزمایش گفت: کلاس‌های عقیدتی، بصیرتی، آموزش‌های رزمی و امداد و نجات در رزمایش بیت‌المقدس برگزار خواهد شد. همچنین سه گردان عملیات کنترل اغتشاشات و نا آرامی‌ها، عملیات تاخیری (مأموریت دفاعی)، امداد و نجات و مردم یاری را انجام می‌دهند. اصلی‌ترین هدف از برگزاری رزمایش، ارتقای روحیه خودباوری، خداباوری و ولایت مداری و در کنار آن، ارتقای توان رزمی است.

فرمانده سپاه ناحیه امامت در ادامه خاطرنشان کرد: اگر مسئولان اجرایی، بسیجی وار حرکت کنند مشکلات مملکت با اطاعت از رهبر معظم انقلاب اسلامی حل خواهد شد. الان تمام ارتش‌های جهان با انواع اجبار، نمی‌توانند نیروهای خود را به محل مورد نظرشان بکشانند. حقانیت جبهه اسلامی و از نشانه پیروزی ما این است که با یک پیام مقام معظم رهبری، جوانان به صورت گردان‌های فشرده بدون هیچ‌گونه امتیازی در تمامی میدان‌ها حاضر می‌شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

از ماجرای یقه باز مدرس تا علت مخالفت وی با لایحه ورود سگ از انگلستان

صریر: شهید آیت‌الله سید حسن مدرس مردی است که شاید جامعه نخبگانی ما کمتر از شجاعت و استدلال‌های بی‌باکانه وی در مسیر دفاع از حق و همچنین حقوق مردم در برابر حکومت سراسر ظلم رضاشاه خبر داشته باشند. ایستادگی بی‌مانندی که در گزارش زیر به ذره‌ای از دریای درایت و اقتدار این مرد با تقوا اشاره می‌کنم. سیّد حسن اسفه‌ای مشهور به «مدرس» در سال ۱۲۸۷ ق (برابر با ۱۲۴۹ ش) در خانواده‌ای از سادات طباطبایی ساکن سرابه از توابع زواره اردستان به دنیا آمد. پدرش سیداسماعیل مردی پاک دامن و با تقوا بود وی زندگی خود و خانواده‌اش را در کمال بی نیازی و قناعت از راه وعظ و تبلیغ اداره می‌کرد. مادر مدرّس بانوخدیجه خانم زنی متدّین و پارسا بود که از اوان کودکی شهامت و دلیری و راستی را در وجود او پرورش داد. سیّد حسن مدرّس در سن شش سالگی رهسپار قمشه شد و به مدت ده سال در آن شهر مقدمات ادب عرب و فارسی را فرا گرفت. شانزده سال بیشتر نداشت که بنابر وصیّت پدربزرگش میرعبدالباقی برای ادامه تحصیل به اصفهان رفت. قریب به ۱۳ سال در آن جا به تحصیل معارف اسلامی از محضر استادانی چون عبدالعلی هرندی، آخوند کاشی، جهان گیرخان قشقایی، شیخ مرتضی ریزی و سیّدمحمدباقر دُرچه ای پرداخت. سپس عازم عتبات شد و به مدّت هفت سال دیگر در محضر آیات عظام حاج میرزا حسن شیرازی، محمّد کاظم خراسانی و سیّدمحمد کاظم طباطبایی یزدی به کسب دانش پرداخت و پس از نیل به درجه اجتهاد در سال ۱۳۲۴ در ۳۷ سالگی به اصفهان مراجعت کرد. آیت اللّه سیّدحسن مدرّس پس از کسب درجه اجتهاد از عتبات به اصفهان برگشت و زندگی بسیار ساده و با قناعتی را شروع کرد و در مدرسه‌های جدّه کوچک و جدّه بزرگ به تدریس درس‌های فقه، اصول، منطق و شرح منظومه مشغول شد و شاگردان بسیاری تربیت نمود که از جمله آنهاست: سیدعلی اصغر سِدِهی، صدر کوهپایی، شیخ محمود مفید، شیخ محمدباقر نجفی، محمدباقر الفت، مهدی الهی قمشه ای و حسام الواعظین. با اوج گیری جنبش مشروطه خواهی، وقتی انجمن ملّی اصفهان به ریاست حاج آقا نوراللّه اصفهانی تشکیل شد، مدرّس نیز به عضویت این انجمن درآمد و به سِمت نایب رئیس انجمن انتخاب شد. و در این دوره به همراه حاج آقا نور اللّه اصفهانی کمک های فراوانی به مشروطه خواهان کرد. شهید مدرّس از آغاز بلوغ خود تا آخرین لحظات شهادت، در حوزه‌های اصفهان، نجف، تهران و تبعیدگاهِ «خواف»، درس و بحث و تدریس را رها نکرد. او درحالی که به عنوان مجتهد طراز اول برای نظارت بر وضع قوانین در جلسات مجلس شرکت می‌کرد در مدرسه سپهسالار تهران نیز دو درس خارج، یکی در فقه و دیگری در اصول، آموزش می‌داد و این کار را تا هنگام بازداشت و تبعید ادامه داد. مدرّس، به عنوان فقیه و فیلسوف، معتقد بود که تنها با درس فقه و اصول نمی‌شود عالم متعهّد و آگاه به زمان و مُتخلّق به اخلاق اسلامی تربیت نمود. لذا ...

آخرین خبرها