رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
  • السبت ۱۶ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Saturday 14 December

صریر: ربیعی با بیان این‌که مبارزه با فساد باید ساختارمند و دراز مدت بوده و هیجانی و یک سویه نباشد، گفت: دولت هیچ خط قرمزی در زمینه مبارزه با فساد ندارد.

به گزارش صریر به نقل از شبستان، «علی ربیعی» امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در حاشیه بازدید از مناطق زلزله‌زده شهرستان میانه ترتیب یافته بود، با اشاره به جدیت دولت در میارزه با فساد اظهار داشت: دولت از مبارزه همه دستگاه‌ها و قوا با فساد حمایت می کند.

سخنگوی دولت با بیان این‌که مبارزه با فساد باید ساختارمند و دراز مدت بوده و هیجانی و یک‌سویه نباشد، خاطرنشان کرد: دولت هیچ خط قرمزی در زمینه مبارزه با فساد ندارد.

وی در پاسخ به سؤالی درباره پیوستن به FATF و کنوانسیون پالرمو و بررسی آن در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولت تصویب این لوایح را برای آینده ایران لازم و واجب می‌داند، چراکه این لوایح برای اقتصاد و زندگی بهتر مردم حائز اهمیت است، در صورتی که این لوایح تصویب نشود مبادلات ارزی ما حتی اگر از تحریم‌ها خارج شویم دچار مشکل خواهد شد.

سخنگوی دولت با اشاره به این‌که زندگی کوتاه و میان مدت در ایران وابسته به این است که بتوانیم با دنیا مبادله آزاد داشته باشیم، گفت: باید با در نظر گرفتن ملاحظات ببینیم با تصویب لوایح مرتبط با FATF چه چیزی را از دست می دهیم و چه چیزی به دست می آوریم؟ معتقدیم این لوایح برای اقتصاد ایران حایز اهمیت هستند.

ربیعی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصمیمات دولت درخصوص کمک به زلزله‌زدگان اخیر آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: همه باید تلاش کنیم تا رویای زهرا و ریحانه ها – کودکان جان باخته زمین لرزه در روستای ورنکش – برای ساختن ایران آباد، فراموش نشود و زیر آور نماند،

وی با اشاره به این‌که باید با همدلی و مشارکت همدیگر از مصیبت زمین لرزه و فشار تحریم عبور می کنیم و ایران را می سازیم، افزود: در چند روز آینده جزئیات برنامه ها را برای آبادانی مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی در شهرستان های میانه و سراب اعلام خواهیم کرد. 

سخنگوی دولت گفت: زمین لرزه روستای «ورنکش» این پیام را داد که هر خانه ای که مقاوم سازی شده بود، کمترین آسیب را داشت؛ این نشان می دهد که مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی، خسارات را در زمان زلزله کم می کند. 

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در روستای ورنکش به دلیل آنکه قبل از زلزله در زیرساخت ها خوب کار شده بود، مشکلی از بابت تامین برق و آب و گاز و تلفن وجود ندارد؛ تنها  خواسته مردم روستا استقرار پزشک دایمی در خانه بهداشت است که آن را دنبال می کنیم. 

وی افزود: علاوه بر مصوبات دولت که قبلا اطلاع رسانی شد، هم کمک هزینه اسکان و ساخت خواهیم داشت و دو هزار جایگاه دامی را نیز جهاد کشاورزی به طور موقت ایجاد خواهد شد و خسارات دام نیز با منابع ارزان و قرض الحسنه جبران خواهد شد و بیمه بیکاری کارگران نیز داده خواهد شد. 

ربیعی اضافه کرد: علاوه بر تسهیلات دولت، سازمان‌های دیگر نیز هر کدام کمک خواهند کرد و اعتبار خواهند گذاشت، معتقد نیستم که روستای ورنکش فقط باید خساراتش جبران شود، بلکه باید ورنکش بهتری را تحویل مردم دهیم. 

سخنگوی دولت ادامه داد: مهمترین برنامه دولت در بحث زلزله، مقاوم سازی ساختمان‌ها است؛ دولت خدمات فنی و ۳۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه می دهد که برای مقاوم سازی خانه های روستایی کفایت می‌کند.

وی گفت: بنیاد مسکن تلاش های بسیار خوبی داشته و در پیشگیری از بحران نیز اولویت مقاوم سازی است؛ البته برای مواجهه با بحران ها، همکاری دستگاه ها کافی نیست و همکاری مردم نیز لازم است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

از ماجرای یقه باز مدرس تا علت مخالفت وی با لایحه ورود سگ از انگلستان

صریر: شهید آیت‌الله سید حسن مدرس مردی است که شاید جامعه نخبگانی ما کمتر از شجاعت و استدلال‌های بی‌باکانه وی در مسیر دفاع از حق و همچنین حقوق مردم در برابر حکومت سراسر ظلم رضاشاه خبر داشته باشند. ایستادگی بی‌مانندی که در گزارش زیر به ذره‌ای از دریای درایت و اقتدار این مرد با تقوا اشاره می‌کنم. سیّد حسن اسفه‌ای مشهور به «مدرس» در سال ۱۲۸۷ ق (برابر با ۱۲۴۹ ش) در خانواده‌ای از سادات طباطبایی ساکن سرابه از توابع زواره اردستان به دنیا آمد. پدرش سیداسماعیل مردی پاک دامن و با تقوا بود وی زندگی خود و خانواده‌اش را در کمال بی نیازی و قناعت از راه وعظ و تبلیغ اداره می‌کرد. مادر مدرّس بانوخدیجه خانم زنی متدّین و پارسا بود که از اوان کودکی شهامت و دلیری و راستی را در وجود او پرورش داد. سیّد حسن مدرّس در سن شش سالگی رهسپار قمشه شد و به مدت ده سال در آن شهر مقدمات ادب عرب و فارسی را فرا گرفت. شانزده سال بیشتر نداشت که بنابر وصیّت پدربزرگش میرعبدالباقی برای ادامه تحصیل به اصفهان رفت. قریب به ۱۳ سال در آن جا به تحصیل معارف اسلامی از محضر استادانی چون عبدالعلی هرندی، آخوند کاشی، جهان گیرخان قشقایی، شیخ مرتضی ریزی و سیّدمحمدباقر دُرچه ای پرداخت. سپس عازم عتبات شد و به مدّت هفت سال دیگر در محضر آیات عظام حاج میرزا حسن شیرازی، محمّد کاظم خراسانی و سیّدمحمد کاظم طباطبایی یزدی به کسب دانش پرداخت و پس از نیل به درجه اجتهاد در سال ۱۳۲۴ در ۳۷ سالگی به اصفهان مراجعت کرد. آیت اللّه سیّدحسن مدرّس پس از کسب درجه اجتهاد از عتبات به اصفهان برگشت و زندگی بسیار ساده و با قناعتی را شروع کرد و در مدرسه‌های جدّه کوچک و جدّه بزرگ به تدریس درس‌های فقه، اصول، منطق و شرح منظومه مشغول شد و شاگردان بسیاری تربیت نمود که از جمله آنهاست: سیدعلی اصغر سِدِهی، صدر کوهپایی، شیخ محمود مفید، شیخ محمدباقر نجفی، محمدباقر الفت، مهدی الهی قمشه ای و حسام الواعظین. با اوج گیری جنبش مشروطه خواهی، وقتی انجمن ملّی اصفهان به ریاست حاج آقا نوراللّه اصفهانی تشکیل شد، مدرّس نیز به عضویت این انجمن درآمد و به سِمت نایب رئیس انجمن انتخاب شد. و در این دوره به همراه حاج آقا نور اللّه اصفهانی کمک های فراوانی به مشروطه خواهان کرد. شهید مدرّس از آغاز بلوغ خود تا آخرین لحظات شهادت، در حوزه‌های اصفهان، نجف، تهران و تبعیدگاهِ «خواف»، درس و بحث و تدریس را رها نکرد. او درحالی که به عنوان مجتهد طراز اول برای نظارت بر وضع قوانین در جلسات مجلس شرکت می‌کرد در مدرسه سپهسالار تهران نیز دو درس خارج، یکی در فقه و دیگری در اصول، آموزش می‌داد و این کار را تا هنگام بازداشت و تبعید ادامه داد. مدرّس، به عنوان فقیه و فیلسوف، معتقد بود که تنها با درس فقه و اصول نمی‌شود عالم متعهّد و آگاه به زمان و مُتخلّق به اخلاق اسلامی تربیت نمود. لذا ...

آخرین خبرها