رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
  • الجمعة ۱۵ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Friday 13 December
معاون استاندار آذربایجان‌شرقی:

دشمنان از تصمیم منطقی سهمیه‌بندی بنزین ناراحت هستند!

صریر: جهانگیری گفت: به طور قطع دشمنان کشور از این تصمیم منطقی که در راستای اصلاح وضعیت اقتصادی است ناراحت هستند.

به گزارش صریر از تبریز، «علی جهانگیری» امروز در جلسه فوق‌العاده کمیسیون تنظیم بازار استان به منظور بررسی و رصد آخرین وضعیت بازار کالاهای اساسی پس از افزایش قیمت بنزین نیز در این جلسه با بیان این که واقعی شدن قیمت بنزین تصمیمی منطقی است، گفت: این حجم از قاچاق و مصرف بنزین و تبعاتی مانند آلودگی هوا، ترافیک و بی‌عدالتی در بهره‌مندی از یارانه سوخت، قابل قبول نبوده و با منطق اقتصاد سازگار نیست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی افزود: این موضوع باید با نگاه کارشناسی تبیین شود و در وهله نخست خود دستگاه‌های مسئول باید درستی این تصمیم در شرایط خاص کنونی را باور کنند.

وی با اشاره به نگرانی مردم از افزایش قیمت سایر کالاها، ادامه داد: تاثیر افزایش قیمت حامل‌های انرژی بر روی تورم عمومی بیشتر از ۴ درصد در طول سال نیست و هرگونه افزایش قیمت بیشتر از این رقم مصداق سوءاستفاده از فضای به وجود آمده است.

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت و سایر دستگاه‌های نظارتی باید به صورت مستمر و نظام‌مند وضعیت بازار و قیمت کالاهای اساسی را رصد کنند که البته این کار باید بدون تنش و با خویشتن‌داری انجام شود.

جهانگیری، با اشاره به برنامه‌های دولت برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر از محل افزایش قیمت بنزین ادامه داد: انتظار می رود از نظر قیمت اتفاق خاصی در بازار روی ندهد و شرایط بازار هم به گونه‌ای است که جایی برای افزایش قیمت‌ها وجود ندارد و مردم نباید از این بابت نگران باشند.

وی یادآوری کرد: به طور قطع دشمنان کشور از این تصمیم منطقی که در راستای اصلاح وضعیت اقتصادی است ناراحت هستند و به دنبال سوءاستفاده و دامن زدن به نارضایتی‌ها خواهند بود که باید با توجیه مردم و تبیین ضرورت‌های این تصمیم از این فضاسازی‌ها جلوگیری کرد.

جهانگیری، همچنین بر پیگیری سهمیه سوخت گروه‌هایی مثل خودروهای حمل‌ و نقل کالا و آژانس‌های مسافرتی و درون‌شهری تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

از ماجرای یقه باز مدرس تا علت مخالفت وی با لایحه ورود سگ از انگلستان

صریر: شهید آیت‌الله سید حسن مدرس مردی است که شاید جامعه نخبگانی ما کمتر از شجاعت و استدلال‌های بی‌باکانه وی در مسیر دفاع از حق و همچنین حقوق مردم در برابر حکومت سراسر ظلم رضاشاه خبر داشته باشند. ایستادگی بی‌مانندی که در گزارش زیر به ذره‌ای از دریای درایت و اقتدار این مرد با تقوا اشاره می‌کنم. سیّد حسن اسفه‌ای مشهور به «مدرس» در سال ۱۲۸۷ ق (برابر با ۱۲۴۹ ش) در خانواده‌ای از سادات طباطبایی ساکن سرابه از توابع زواره اردستان به دنیا آمد. پدرش سیداسماعیل مردی پاک دامن و با تقوا بود وی زندگی خود و خانواده‌اش را در کمال بی نیازی و قناعت از راه وعظ و تبلیغ اداره می‌کرد. مادر مدرّس بانوخدیجه خانم زنی متدّین و پارسا بود که از اوان کودکی شهامت و دلیری و راستی را در وجود او پرورش داد. سیّد حسن مدرّس در سن شش سالگی رهسپار قمشه شد و به مدت ده سال در آن شهر مقدمات ادب عرب و فارسی را فرا گرفت. شانزده سال بیشتر نداشت که بنابر وصیّت پدربزرگش میرعبدالباقی برای ادامه تحصیل به اصفهان رفت. قریب به ۱۳ سال در آن جا به تحصیل معارف اسلامی از محضر استادانی چون عبدالعلی هرندی، آخوند کاشی، جهان گیرخان قشقایی، شیخ مرتضی ریزی و سیّدمحمدباقر دُرچه ای پرداخت. سپس عازم عتبات شد و به مدّت هفت سال دیگر در محضر آیات عظام حاج میرزا حسن شیرازی، محمّد کاظم خراسانی و سیّدمحمد کاظم طباطبایی یزدی به کسب دانش پرداخت و پس از نیل به درجه اجتهاد در سال ۱۳۲۴ در ۳۷ سالگی به اصفهان مراجعت کرد. آیت اللّه سیّدحسن مدرّس پس از کسب درجه اجتهاد از عتبات به اصفهان برگشت و زندگی بسیار ساده و با قناعتی را شروع کرد و در مدرسه‌های جدّه کوچک و جدّه بزرگ به تدریس درس‌های فقه، اصول، منطق و شرح منظومه مشغول شد و شاگردان بسیاری تربیت نمود که از جمله آنهاست: سیدعلی اصغر سِدِهی، صدر کوهپایی، شیخ محمود مفید، شیخ محمدباقر نجفی، محمدباقر الفت، مهدی الهی قمشه ای و حسام الواعظین. با اوج گیری جنبش مشروطه خواهی، وقتی انجمن ملّی اصفهان به ریاست حاج آقا نوراللّه اصفهانی تشکیل شد، مدرّس نیز به عضویت این انجمن درآمد و به سِمت نایب رئیس انجمن انتخاب شد. و در این دوره به همراه حاج آقا نور اللّه اصفهانی کمک های فراوانی به مشروطه خواهان کرد. شهید مدرّس از آغاز بلوغ خود تا آخرین لحظات شهادت، در حوزه‌های اصفهان، نجف، تهران و تبعیدگاهِ «خواف»، درس و بحث و تدریس را رها نکرد. او درحالی که به عنوان مجتهد طراز اول برای نظارت بر وضع قوانین در جلسات مجلس شرکت می‌کرد در مدرسه سپهسالار تهران نیز دو درس خارج، یکی در فقه و دیگری در اصول، آموزش می‌داد و این کار را تا هنگام بازداشت و تبعید ادامه داد. مدرّس، به عنوان فقیه و فیلسوف، معتقد بود که تنها با درس فقه و اصول نمی‌شود عالم متعهّد و آگاه به زمان و مُتخلّق به اخلاق اسلامی تربیت نمود. لذا ...

آخرین خبرها