رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
  • السبت ۱۶ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Saturday 14 December
رئیس شورای اسلامی شهر تبریز:

اولویت شورا و شهرداری توسعه فضای سبز است

صریر: دبیری یادآور شد: شورای اسلامی شهر تبریز سال آینده را به نام فضای سبز نامگذاری کرده است و همین امر نشان می‌دهد که اولویت شورا و شهرداری در سال آتی، توسعه فضاهای سبز شهری و زیباسازی تبریز است.

به گزارش صریر از تبریز، شهرام دبیری در حاشیه بازدید از طرح‌های فضای سبز تبریز، اظهار داشت: طرح‌هایی که توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری اجرا می‌شود، با برنامه‌ریزی دقیق پیش رفته و این امر، نشان می‌دهد شاهد تحولات اساسی در حوزه فضای سبز تبریز خواهیم بود.

دبیری در زمینه برنامه های آتی شورا در حوزه فضای سبز نیز اظهار داشت: مهم ترین برنامه ما برای توسعه فضای سبز تبریز، ایجاد فضای سبز در اراضی دانشگاه تبریز است که برای تحقق آن نیز در حال مذاکره با مسوولین دانشگاه هستیم.

او با تاکید بر حمایت همه جانبه شورای اسلامی شهر از برنامه‌های سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، گفت:خوشبختانه شورای اسلامی شهر تبریز در جریان برنامه های اجرایی توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز قرار دارد و با تمام اختیارات خود از این برنامه ها حمایت می کند.

دبیری یادآور شد: شورای اسلامی شهر تبریز سال آینده را به نام فضای سبز نامگذاری کرده است و همین امر نشان می‌دهد که اولویت شورا و شهرداری در سال آتی، توسعه فضاهای سبز شهری و زیباسازی تبریز است و بر همین اساس نیز، بودجه بندی نیز با محوریت توسعه فضای سبز و زیباسازی شهر خواهد بود.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: با هدف تحقق اهداف تعریف شده در حوزه فضای سبز، بودجه سال آینده در این حوزه افزایش می‌یابد.

او تاکید کرد: سیاست‌های شورای اسلامی بر این است تا بتوانیم در سال آتی فضاهای سبز شهری را به میزان حداقل دو برابر افزایش دهیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

از ماجرای یقه باز مدرس تا علت مخالفت وی با لایحه ورود سگ از انگلستان

صریر: شهید آیت‌الله سید حسن مدرس مردی است که شاید جامعه نخبگانی ما کمتر از شجاعت و استدلال‌های بی‌باکانه وی در مسیر دفاع از حق و همچنین حقوق مردم در برابر حکومت سراسر ظلم رضاشاه خبر داشته باشند. ایستادگی بی‌مانندی که در گزارش زیر به ذره‌ای از دریای درایت و اقتدار این مرد با تقوا اشاره می‌کنم. سیّد حسن اسفه‌ای مشهور به «مدرس» در سال ۱۲۸۷ ق (برابر با ۱۲۴۹ ش) در خانواده‌ای از سادات طباطبایی ساکن سرابه از توابع زواره اردستان به دنیا آمد. پدرش سیداسماعیل مردی پاک دامن و با تقوا بود وی زندگی خود و خانواده‌اش را در کمال بی نیازی و قناعت از راه وعظ و تبلیغ اداره می‌کرد. مادر مدرّس بانوخدیجه خانم زنی متدّین و پارسا بود که از اوان کودکی شهامت و دلیری و راستی را در وجود او پرورش داد. سیّد حسن مدرّس در سن شش سالگی رهسپار قمشه شد و به مدت ده سال در آن شهر مقدمات ادب عرب و فارسی را فرا گرفت. شانزده سال بیشتر نداشت که بنابر وصیّت پدربزرگش میرعبدالباقی برای ادامه تحصیل به اصفهان رفت. قریب به ۱۳ سال در آن جا به تحصیل معارف اسلامی از محضر استادانی چون عبدالعلی هرندی، آخوند کاشی، جهان گیرخان قشقایی، شیخ مرتضی ریزی و سیّدمحمدباقر دُرچه ای پرداخت. سپس عازم عتبات شد و به مدّت هفت سال دیگر در محضر آیات عظام حاج میرزا حسن شیرازی، محمّد کاظم خراسانی و سیّدمحمد کاظم طباطبایی یزدی به کسب دانش پرداخت و پس از نیل به درجه اجتهاد در سال ۱۳۲۴ در ۳۷ سالگی به اصفهان مراجعت کرد. آیت اللّه سیّدحسن مدرّس پس از کسب درجه اجتهاد از عتبات به اصفهان برگشت و زندگی بسیار ساده و با قناعتی را شروع کرد و در مدرسه‌های جدّه کوچک و جدّه بزرگ به تدریس درس‌های فقه، اصول، منطق و شرح منظومه مشغول شد و شاگردان بسیاری تربیت نمود که از جمله آنهاست: سیدعلی اصغر سِدِهی، صدر کوهپایی، شیخ محمود مفید، شیخ محمدباقر نجفی، محمدباقر الفت، مهدی الهی قمشه ای و حسام الواعظین. با اوج گیری جنبش مشروطه خواهی، وقتی انجمن ملّی اصفهان به ریاست حاج آقا نوراللّه اصفهانی تشکیل شد، مدرّس نیز به عضویت این انجمن درآمد و به سِمت نایب رئیس انجمن انتخاب شد. و در این دوره به همراه حاج آقا نور اللّه اصفهانی کمک های فراوانی به مشروطه خواهان کرد. شهید مدرّس از آغاز بلوغ خود تا آخرین لحظات شهادت، در حوزه‌های اصفهان، نجف، تهران و تبعیدگاهِ «خواف»، درس و بحث و تدریس را رها نکرد. او درحالی که به عنوان مجتهد طراز اول برای نظارت بر وضع قوانین در جلسات مجلس شرکت می‌کرد در مدرسه سپهسالار تهران نیز دو درس خارج، یکی در فقه و دیگری در اصول، آموزش می‌داد و این کار را تا هنگام بازداشت و تبعید ادامه داد. مدرّس، به عنوان فقیه و فیلسوف، معتقد بود که تنها با درس فقه و اصول نمی‌شود عالم متعهّد و آگاه به زمان و مُتخلّق به اخلاق اسلامی تربیت نمود. لذا ...

آخرین خبرها