رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
  • السبت ۱۶ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Saturday 14 December

صریر: استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: سفر فردای رئیس‌جمهوری به استان لغو و به زمان دیگری موکول شد.

به گزارش صریر از تبریز، «محمدرضا پورمحمدی» با بیان اینکه خبر درگذشت مرحومه «صدیقه فریدون» همشیره مکرمه حجت‌الاسلام‌ والمسلمین دکتر حسن روحانی موجب تأثر و تألم فراوان شد، اظهار داشت: اینجانب به نمایندگی از مردم قدرشناس آذربایجان شرقی، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و مسئولان استان، این مصیبت را به رئیس جمهور محترم و خانواده معزز آن مرحومه، تسلیت می‌گویم و برای بازماندگان از درگاه باری‌تعالی صبر و اجر خواستارم.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: سفر رئیس جمهور که قرار بود روز دوشنبه چهارم آذر به استان انجام شود، به زمان دیگری موکول شده است.

پورمحمدی اظهار امیدواری کرد که سفر رئیس جمهور و اعضای هیأت محترم دولت که طی روزهای آینده انجام خواهد شد، موجب تسریع در روند توسعه و پیشرفت استان شود.

وی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور در جریان این سفر از روند بازسازی مناطق زلزله‌زده شهرستان‌های سراب و میانه در استان بازدید و با آسیب‌دیدگان این حادثه دیدار می‌کند.

استاندار آذربایجان شرقی از افتتاح پروژه خط‌آهن میانه- بستان‌آباد با حضور رئیس جمهور خبر داد و گفت: مراسم بهره‌برداری رسمی از این پروژه با حضور و سخنرانی دکتر روحانی در شهرستان بستان‌آباد برگزار می‌شود.

پورمحمدی اضافه کرد: همزمان با افتتاح این پروژه، بیش از ۱۰۷ پروژه عمرانی، خدماتی، کشاورزی و صنعتی با اشتغال‌زایی ۶ هزار و ۵۰۰ نفر مهم در نقاط مختلف استان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ها در حوزه انرژی، بهداشت و درمان، راه، کشاورزی و صنایع غذایی و همچنین منطقه آزاد ارس اجرا شده‌اند، افزود: همزمان با سفر رئیس جمهور به استان، عملیات اجرایی ۱۲ پروژه جدید با اشتغال‌زایی ۴ هزار و ۵۰۰ نفر نیز آغاز می شود.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین گفت: رئیس جمهور با حضور در جلسه شورای اداری استان، مسائل و مشکلات استان را بررسی و در خصوص سیاست‌های کلان اجرایی و برنامه‌های دولت برای توسعه استان آذربایجان شرقی سخنرانی خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

از ماجرای یقه باز مدرس تا علت مخالفت وی با لایحه ورود سگ از انگلستان

صریر: شهید آیت‌الله سید حسن مدرس مردی است که شاید جامعه نخبگانی ما کمتر از شجاعت و استدلال‌های بی‌باکانه وی در مسیر دفاع از حق و همچنین حقوق مردم در برابر حکومت سراسر ظلم رضاشاه خبر داشته باشند. ایستادگی بی‌مانندی که در گزارش زیر به ذره‌ای از دریای درایت و اقتدار این مرد با تقوا اشاره می‌کنم. سیّد حسن اسفه‌ای مشهور به «مدرس» در سال ۱۲۸۷ ق (برابر با ۱۲۴۹ ش) در خانواده‌ای از سادات طباطبایی ساکن سرابه از توابع زواره اردستان به دنیا آمد. پدرش سیداسماعیل مردی پاک دامن و با تقوا بود وی زندگی خود و خانواده‌اش را در کمال بی نیازی و قناعت از راه وعظ و تبلیغ اداره می‌کرد. مادر مدرّس بانوخدیجه خانم زنی متدّین و پارسا بود که از اوان کودکی شهامت و دلیری و راستی را در وجود او پرورش داد. سیّد حسن مدرّس در سن شش سالگی رهسپار قمشه شد و به مدت ده سال در آن شهر مقدمات ادب عرب و فارسی را فرا گرفت. شانزده سال بیشتر نداشت که بنابر وصیّت پدربزرگش میرعبدالباقی برای ادامه تحصیل به اصفهان رفت. قریب به ۱۳ سال در آن جا به تحصیل معارف اسلامی از محضر استادانی چون عبدالعلی هرندی، آخوند کاشی، جهان گیرخان قشقایی، شیخ مرتضی ریزی و سیّدمحمدباقر دُرچه ای پرداخت. سپس عازم عتبات شد و به مدّت هفت سال دیگر در محضر آیات عظام حاج میرزا حسن شیرازی، محمّد کاظم خراسانی و سیّدمحمد کاظم طباطبایی یزدی به کسب دانش پرداخت و پس از نیل به درجه اجتهاد در سال ۱۳۲۴ در ۳۷ سالگی به اصفهان مراجعت کرد. آیت اللّه سیّدحسن مدرّس پس از کسب درجه اجتهاد از عتبات به اصفهان برگشت و زندگی بسیار ساده و با قناعتی را شروع کرد و در مدرسه‌های جدّه کوچک و جدّه بزرگ به تدریس درس‌های فقه، اصول، منطق و شرح منظومه مشغول شد و شاگردان بسیاری تربیت نمود که از جمله آنهاست: سیدعلی اصغر سِدِهی، صدر کوهپایی، شیخ محمود مفید، شیخ محمدباقر نجفی، محمدباقر الفت، مهدی الهی قمشه ای و حسام الواعظین. با اوج گیری جنبش مشروطه خواهی، وقتی انجمن ملّی اصفهان به ریاست حاج آقا نوراللّه اصفهانی تشکیل شد، مدرّس نیز به عضویت این انجمن درآمد و به سِمت نایب رئیس انجمن انتخاب شد. و در این دوره به همراه حاج آقا نور اللّه اصفهانی کمک های فراوانی به مشروطه خواهان کرد. شهید مدرّس از آغاز بلوغ خود تا آخرین لحظات شهادت، در حوزه‌های اصفهان، نجف، تهران و تبعیدگاهِ «خواف»، درس و بحث و تدریس را رها نکرد. او درحالی که به عنوان مجتهد طراز اول برای نظارت بر وضع قوانین در جلسات مجلس شرکت می‌کرد در مدرسه سپهسالار تهران نیز دو درس خارج، یکی در فقه و دیگری در اصول، آموزش می‌داد و این کار را تا هنگام بازداشت و تبعید ادامه داد. مدرّس، به عنوان فقیه و فیلسوف، معتقد بود که تنها با درس فقه و اصول نمی‌شود عالم متعهّد و آگاه به زمان و مُتخلّق به اخلاق اسلامی تربیت نمود. لذا ...

آخرین خبرها