رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
  • الجمعة ۱۵ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Friday 13 December

صریر: رئیس انجمن نیروی محرک همگن و قطعات خودروی کشور گفت: وجود برخی از بدقولی ها و سنگ اندازی ها در روند پرداخت مطالبات مشکلات زیادی را برای قشر قطعه سازان به وجود می‌آورد.

خودرو

به گزارش خبرنگار صریر از تبریز، رضا پاشایی با اشاره به وضعیت صنعت قطعه سازی استان در جمع خبرنگاران عنوان کرد: استان ما به عنوان قطب صنعتی کشور شناخته می شود اما این در حالی است که بخاطر عملکرد ضعیف برخی مسئولان استانی و کشوری ویژگی با مشکلاتی در زمینه صنعت مواجه شده است.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر مقاصد صادراتی قطعات تولید شده در استان بیان کرد: در بحث صادرات قطعات به کشورهای اروپایی لزوم رعایت برخی از استاندارد های جهانی مطرح است که اخیرا در کشورمان مشکلاتی در زمینه صادرات قطعه به وجود آمده است اما ما همچنان موفق به صادر کردن قطعه به کشورهای همسایه مثل عراق و افغانستان هستیم و زمینه های صادرات قطعه به کشور سوریه نیز درحال بررسی است.

وی با انتقاد از عدم استفاده قطعات تولید شده استانی در تولید و ساخت خودروها اظهار کرد: خودرویی مانند سمند که در استان ما تولید می شود چرا باید قطعات آن تولید خود استان نباشد و از سایر استان های کشور به آذربایجان شرقی بیاید؟

رئیس انجمن نیروی محرک همگن و قطعات خودروی کشور ادامه داد: دلیل این اتفاق بخاطر حضور مافیاها در استان است که فقط به منافع خود فکر کرده و منافع استان و مردم را در نظر نمی گیرند چرا که وقتی تولید قطعات ایمنی و فوق ایمنی خودرو در استان ما تولید می شود باید در ساخت خودرو نیز از این قطعات استانی استفاده شود.

پاشایی از راه اندازی خط جوشکاری بدنه و رنگ سمند ایران خودرو در استان خبر داده و گفت: در دو هفته اخیر اقدامات راه اندازی این بخش ها تایید شده که اکنون به دنبال جذب سرمایه گذار برای این بخش‌ها هستیم.

وی در بیان اینکه راه اندازی دو بخش مذکور تاثیر بسزایی در اشتغال استان خواهد داشت، ابراز کرد: راه اندازی بخش‌های جوشکاری و رنگ خودروی سمند با وجود تداوم تولید این خودرو می تواند اشتغال زایی مناسبی را در استان به وجود بیاورد.

وی از تولید موتورهای ۴۷۵دیزلی برای کامیون و ماشین‌های سنگین خبرداده و افزود: بر‌اساس تفاهم‌هایی که با برخی از خودروسازان انجام شده، موتورهای ۴۷۵ دیزلی برای کامیون‌ها و ماشین آلات سنگین با تیراژ ۳۰ هزار دستگاه در استان تولید می شود.

رئیس انجمن نیروی محرک ادامه داد: هر موتور از ۲۰۰ قطعه تشکیل یافته و اگر در آذربایجان شرقی این موتور تولید شود، اشتغال و ارزش افزوده فراوانی را در استان رقم خواهد زد.

پاشایی محرک همگن و قطعات خودروی کشور در خصوص برنامه ریزی برای کاهش تاثیر بنزین در زندگی آینده جامعه اذعان کرد: ایجاد زمینه‌هایی برای مطالعه و برنامه‌هایی مثل تکنولوژی استفاده و تولید خودروهای هیبریدی برای آینده کشور بسیار مفید است چراکه کشورهای پیشرفته هم با آینده نگری ساده توانسته اند به خلق ثروت بیانجامند.

وی با بیان اینکه معیشت مردم اولین مشکل و اولویت جامعه امروز است که با اشتغال‌زایی حل می شود، تصریح کرد: انقلاب صنعتی چهارم موضوع جدیدی است که نیازمند پژوهش و روش های نوین است و با توجه به کاهش سطح مطالعه و پژوهش در کشورما که نشانگر کاهش انگیزه مردم است، مسئله ای جدی به شمار می آید.

رضا پاشایی با اشاره به اینکه انجمن قطعه سازان اولین قشری است که توانسته در حوزه صنعت اشتغال زایی کند، خاطرنشان کرد: برگزاری میز سوم خودرو در استان و تلاش های انجمن قطعه یازان برای ایجاد کارهای تیمی قدم موفقی در زمینه اشتغال زایی در حوزه صنعت بوده است.

وی با بیان اینکه اگر مطالبات به موقع پرداخت شود بیش از۵۰درصد مشکلات قطعه سازان رفع می شود، گفت: وجود برخی از بدقولی ها و سنگ اندازی ها در روند پرداخت مطالبات مشکلات زیادی را برای قشر قطعه سازان به وجود می آورد.

وی کرد: اولویت های من در مدریتم سه عامل مهم است که در رشد صنعت قطعه سازی نیز تاثیر دارد این سه مورد هم شامل ایجاد قرارداد های برد ـ برد، پرداخت ال‌سی و پرداخت به قیمت روزمی شود.

پاشایی درخصوص آمار شاغلان در حوزه خودرو بیان کرد:حدود ۵۵۰هزار نفر در این حوزه شاغلند و حجم مطالبات اصلی ۱۵ میلیارد تومان  و ۱۰ هزار میلیارد تومان مطالبات معوق زنجیره تامین قطعه از خودروسازان است. 

پاشایی همچنین اظهار کرد:۳۰۰ واحد قطعه‌ساز در تبریز فعالند که تعدادی از آنها آسیب دیده و به ۱۳۰ واحد فعال در استان رسیده است که باید برای رونق فعالیت آن ها و کاهش موانع فعالیتشان تلاش کرد.

وی همچنین آینده صنعت کشور را با وجود اعمال تحریم ها و پای کار آمدن تمام اقشار روشن دانست و گفت: باید از دولت بسترسازی تکنولوژی های جدید را مطالبه کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

از ماجرای یقه باز مدرس تا علت مخالفت وی با لایحه ورود سگ از انگلستان

صریر: شهید آیت‌الله سید حسن مدرس مردی است که شاید جامعه نخبگانی ما کمتر از شجاعت و استدلال‌های بی‌باکانه وی در مسیر دفاع از حق و همچنین حقوق مردم در برابر حکومت سراسر ظلم رضاشاه خبر داشته باشند. ایستادگی بی‌مانندی که در گزارش زیر به ذره‌ای از دریای درایت و اقتدار این مرد با تقوا اشاره می‌کنم. سیّد حسن اسفه‌ای مشهور به «مدرس» در سال ۱۲۸۷ ق (برابر با ۱۲۴۹ ش) در خانواده‌ای از سادات طباطبایی ساکن سرابه از توابع زواره اردستان به دنیا آمد. پدرش سیداسماعیل مردی پاک دامن و با تقوا بود وی زندگی خود و خانواده‌اش را در کمال بی نیازی و قناعت از راه وعظ و تبلیغ اداره می‌کرد. مادر مدرّس بانوخدیجه خانم زنی متدّین و پارسا بود که از اوان کودکی شهامت و دلیری و راستی را در وجود او پرورش داد. سیّد حسن مدرّس در سن شش سالگی رهسپار قمشه شد و به مدت ده سال در آن شهر مقدمات ادب عرب و فارسی را فرا گرفت. شانزده سال بیشتر نداشت که بنابر وصیّت پدربزرگش میرعبدالباقی برای ادامه تحصیل به اصفهان رفت. قریب به ۱۳ سال در آن جا به تحصیل معارف اسلامی از محضر استادانی چون عبدالعلی هرندی، آخوند کاشی، جهان گیرخان قشقایی، شیخ مرتضی ریزی و سیّدمحمدباقر دُرچه ای پرداخت. سپس عازم عتبات شد و به مدّت هفت سال دیگر در محضر آیات عظام حاج میرزا حسن شیرازی، محمّد کاظم خراسانی و سیّدمحمد کاظم طباطبایی یزدی به کسب دانش پرداخت و پس از نیل به درجه اجتهاد در سال ۱۳۲۴ در ۳۷ سالگی به اصفهان مراجعت کرد. آیت اللّه سیّدحسن مدرّس پس از کسب درجه اجتهاد از عتبات به اصفهان برگشت و زندگی بسیار ساده و با قناعتی را شروع کرد و در مدرسه‌های جدّه کوچک و جدّه بزرگ به تدریس درس‌های فقه، اصول، منطق و شرح منظومه مشغول شد و شاگردان بسیاری تربیت نمود که از جمله آنهاست: سیدعلی اصغر سِدِهی، صدر کوهپایی، شیخ محمود مفید، شیخ محمدباقر نجفی، محمدباقر الفت، مهدی الهی قمشه ای و حسام الواعظین. با اوج گیری جنبش مشروطه خواهی، وقتی انجمن ملّی اصفهان به ریاست حاج آقا نوراللّه اصفهانی تشکیل شد، مدرّس نیز به عضویت این انجمن درآمد و به سِمت نایب رئیس انجمن انتخاب شد. و در این دوره به همراه حاج آقا نور اللّه اصفهانی کمک های فراوانی به مشروطه خواهان کرد. شهید مدرّس از آغاز بلوغ خود تا آخرین لحظات شهادت، در حوزه‌های اصفهان، نجف، تهران و تبعیدگاهِ «خواف»، درس و بحث و تدریس را رها نکرد. او درحالی که به عنوان مجتهد طراز اول برای نظارت بر وضع قوانین در جلسات مجلس شرکت می‌کرد در مدرسه سپهسالار تهران نیز دو درس خارج، یکی در فقه و دیگری در اصول، آموزش می‌داد و این کار را تا هنگام بازداشت و تبعید ادامه داد. مدرّس، به عنوان فقیه و فیلسوف، معتقد بود که تنها با درس فقه و اصول نمی‌شود عالم متعهّد و آگاه به زمان و مُتخلّق به اخلاق اسلامی تربیت نمود. لذا ...

آخرین خبرها