رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
  • الجمعة ۱۵ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Friday 13 December
محمد فرهمند

صریر: محمد فرهمند طی حکمی به عنوان مدیر جدید روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی منصوب شد.

به گزارش صریر از تبریز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی طی حکمی؛ «محمد فرهمند وحدت سرشت» را به عنوان مدیر جدید روابط عمومی این اداره کل منصوب کرد.

در حکم ابلاغی محمد محمدپور آمده است :«نظر به سوابق ارزنده، تجارب و تعهد جناب‌عالی، به موجب این ابلاغ، به عنوان مسئول روابط عمومی اداره‌‌کل منصوب می‌شوید. امید است با استعانت از خداوند متعال و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سیاست های دولت تدبیر و امید و همچنین اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اقدامات موثر و مفید درحیطه امور محوله و در هماهنگی برنامه های اداره کل و انعکاس و پوشش خبری فعالیت‌ها‌ی اداره کل موفق و موید باشید.»

محمد فرهمند دارای مدرک کارشناسی روابط عمومی و کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی است که پیش از این سال‌ها به عنوان کارشناس روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی فعالیت داشته است.

مسؤول روابط عمومی و معاون اداری مالی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، معاون مجتمع فرهنگی هنری ۲۹ بهمن تبریز و مدیر هنری جشنواره های مختلف فرهنگی و هنری، تالیف کتاب «عاشقانه های صائب تبریزی» و همچنین همکاری با نشریات و رسانه‌های مختلف استانی و سراسری از دیگر سوابق او می باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

از ماجرای یقه باز مدرس تا علت مخالفت وی با لایحه ورود سگ از انگلستان

صریر: شهید آیت‌الله سید حسن مدرس مردی است که شاید جامعه نخبگانی ما کمتر از شجاعت و استدلال‌های بی‌باکانه وی در مسیر دفاع از حق و همچنین حقوق مردم در برابر حکومت سراسر ظلم رضاشاه خبر داشته باشند. ایستادگی بی‌مانندی که در گزارش زیر به ذره‌ای از دریای درایت و اقتدار این مرد با تقوا اشاره می‌کنم. سیّد حسن اسفه‌ای مشهور به «مدرس» در سال ۱۲۸۷ ق (برابر با ۱۲۴۹ ش) در خانواده‌ای از سادات طباطبایی ساکن سرابه از توابع زواره اردستان به دنیا آمد. پدرش سیداسماعیل مردی پاک دامن و با تقوا بود وی زندگی خود و خانواده‌اش را در کمال بی نیازی و قناعت از راه وعظ و تبلیغ اداره می‌کرد. مادر مدرّس بانوخدیجه خانم زنی متدّین و پارسا بود که از اوان کودکی شهامت و دلیری و راستی را در وجود او پرورش داد. سیّد حسن مدرّس در سن شش سالگی رهسپار قمشه شد و به مدت ده سال در آن شهر مقدمات ادب عرب و فارسی را فرا گرفت. شانزده سال بیشتر نداشت که بنابر وصیّت پدربزرگش میرعبدالباقی برای ادامه تحصیل به اصفهان رفت. قریب به ۱۳ سال در آن جا به تحصیل معارف اسلامی از محضر استادانی چون عبدالعلی هرندی، آخوند کاشی، جهان گیرخان قشقایی، شیخ مرتضی ریزی و سیّدمحمدباقر دُرچه ای پرداخت. سپس عازم عتبات شد و به مدّت هفت سال دیگر در محضر آیات عظام حاج میرزا حسن شیرازی، محمّد کاظم خراسانی و سیّدمحمد کاظم طباطبایی یزدی به کسب دانش پرداخت و پس از نیل به درجه اجتهاد در سال ۱۳۲۴ در ۳۷ سالگی به اصفهان مراجعت کرد. آیت اللّه سیّدحسن مدرّس پس از کسب درجه اجتهاد از عتبات به اصفهان برگشت و زندگی بسیار ساده و با قناعتی را شروع کرد و در مدرسه‌های جدّه کوچک و جدّه بزرگ به تدریس درس‌های فقه، اصول، منطق و شرح منظومه مشغول شد و شاگردان بسیاری تربیت نمود که از جمله آنهاست: سیدعلی اصغر سِدِهی، صدر کوهپایی، شیخ محمود مفید، شیخ محمدباقر نجفی، محمدباقر الفت، مهدی الهی قمشه ای و حسام الواعظین. با اوج گیری جنبش مشروطه خواهی، وقتی انجمن ملّی اصفهان به ریاست حاج آقا نوراللّه اصفهانی تشکیل شد، مدرّس نیز به عضویت این انجمن درآمد و به سِمت نایب رئیس انجمن انتخاب شد. و در این دوره به همراه حاج آقا نور اللّه اصفهانی کمک های فراوانی به مشروطه خواهان کرد. شهید مدرّس از آغاز بلوغ خود تا آخرین لحظات شهادت، در حوزه‌های اصفهان، نجف، تهران و تبعیدگاهِ «خواف»، درس و بحث و تدریس را رها نکرد. او درحالی که به عنوان مجتهد طراز اول برای نظارت بر وضع قوانین در جلسات مجلس شرکت می‌کرد در مدرسه سپهسالار تهران نیز دو درس خارج، یکی در فقه و دیگری در اصول، آموزش می‌داد و این کار را تا هنگام بازداشت و تبعید ادامه داد. مدرّس، به عنوان فقیه و فیلسوف، معتقد بود که تنها با درس فقه و اصول نمی‌شود عالم متعهّد و آگاه به زمان و مُتخلّق به اخلاق اسلامی تربیت نمود. لذا ...

آخرین خبرها