رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
  • الجمعة ۱۵ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Friday 13 December

صریر: آلبوم صوتی سرداران شهید آذربایجان شامل شهیدان مهدی و حمید باکری، علی تجلایی، حسن شفیع زاده و مرتضی یاغچیان در تبریز رونمایی شد.

به گزارش صریر از تبریز، «شاهرخ پناهی فرد» امروز در مراسم رونمایی از این اثر فاخر اظهار داشت: این آلبوم صوتی شامل ۶ قطعه در حدود ۲۱ دقیقه با نام های «وطن قهرمانلاری»، «سرباز سرافراز»، «گول لو بلم»، «شهادت خونچاسی»، «قانلی سوسنگرد»، «جنت کوپروسی» به ترتیب به خوانندگی «اسفندیار قره باغی» و کروه کر، «محمدرضا جدیری»، «رامین غزنوی»، «محمدرضا جدیری»، «یاشار جوادپور» و «محمدرضا جدیری» است. 

مدیر تولید آثار آلبوم صوتی سرداران شهید آذربایجان ادامه داد: بیش از ۲۰ شاعر، آهنگساز، تنظیم کننده، خواننده، صدابردار، ناظر ضبط، مسئول ضبط، میکس و مسترینگ، مدیر تولید و تهیه کننده در ساخت این آلبوم صوتی مشارکت داشته اند و توسط انجمن موسیقی و با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیما و بسیج هنرمندان آذربایجان شرقی به مرحله رونمایی رسید.

وی افزود: در آلبوم صوتی سرداران شهید آذربایجان سعید بذلی(شاعر)، مهداد کرباسی(آهنگساز)، ایوب شهبازی(شاعر)، غلامرضا میرزاده(آهنگساز)، محمد رنجبر و علی شهودی(شاعر)، نوید شاه بیگی (عوامل و ناضر ضبط) به ایفای نقش پرداخته اند. 

پناهی فرد گفت: متن آثار موسیقی تولید شده مبتنی بر هویت ملی و محلی بوده و مفاهیم گنجانده شده توسط شاعران به بهترین صورت قابل ارایه شده است. 

وی با اشاره به این‌که برای نخستین بار شش اثر موسیقیایی با موضوع سرداران شهید آذربایجان تولید شده است، اظهار کرد: پس از کار کارشناسی به مرحله تولید رسیدیم و تلاش کردیم در کمترین زمان ممکن با شاعران هماهنگ شویم و قطعات موسیقی مورد نظر را تولید کنیم. 

گفتنی است، در این آیین همچنین از خانواده شهیدان باکری، تجلایی، شفیع زاده و یاغچیان و عوامل تولید اثر موسیقیایی سرداران شهید آذربایجان تجلیل شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

از ماجرای یقه باز مدرس تا علت مخالفت وی با لایحه ورود سگ از انگلستان

صریر: شهید آیت‌الله سید حسن مدرس مردی است که شاید جامعه نخبگانی ما کمتر از شجاعت و استدلال‌های بی‌باکانه وی در مسیر دفاع از حق و همچنین حقوق مردم در برابر حکومت سراسر ظلم رضاشاه خبر داشته باشند. ایستادگی بی‌مانندی که در گزارش زیر به ذره‌ای از دریای درایت و اقتدار این مرد با تقوا اشاره می‌کنم. سیّد حسن اسفه‌ای مشهور به «مدرس» در سال ۱۲۸۷ ق (برابر با ۱۲۴۹ ش) در خانواده‌ای از سادات طباطبایی ساکن سرابه از توابع زواره اردستان به دنیا آمد. پدرش سیداسماعیل مردی پاک دامن و با تقوا بود وی زندگی خود و خانواده‌اش را در کمال بی نیازی و قناعت از راه وعظ و تبلیغ اداره می‌کرد. مادر مدرّس بانوخدیجه خانم زنی متدّین و پارسا بود که از اوان کودکی شهامت و دلیری و راستی را در وجود او پرورش داد. سیّد حسن مدرّس در سن شش سالگی رهسپار قمشه شد و به مدت ده سال در آن شهر مقدمات ادب عرب و فارسی را فرا گرفت. شانزده سال بیشتر نداشت که بنابر وصیّت پدربزرگش میرعبدالباقی برای ادامه تحصیل به اصفهان رفت. قریب به ۱۳ سال در آن جا به تحصیل معارف اسلامی از محضر استادانی چون عبدالعلی هرندی، آخوند کاشی، جهان گیرخان قشقایی، شیخ مرتضی ریزی و سیّدمحمدباقر دُرچه ای پرداخت. سپس عازم عتبات شد و به مدّت هفت سال دیگر در محضر آیات عظام حاج میرزا حسن شیرازی، محمّد کاظم خراسانی و سیّدمحمد کاظم طباطبایی یزدی به کسب دانش پرداخت و پس از نیل به درجه اجتهاد در سال ۱۳۲۴ در ۳۷ سالگی به اصفهان مراجعت کرد. آیت اللّه سیّدحسن مدرّس پس از کسب درجه اجتهاد از عتبات به اصفهان برگشت و زندگی بسیار ساده و با قناعتی را شروع کرد و در مدرسه‌های جدّه کوچک و جدّه بزرگ به تدریس درس‌های فقه، اصول، منطق و شرح منظومه مشغول شد و شاگردان بسیاری تربیت نمود که از جمله آنهاست: سیدعلی اصغر سِدِهی، صدر کوهپایی، شیخ محمود مفید، شیخ محمدباقر نجفی، محمدباقر الفت، مهدی الهی قمشه ای و حسام الواعظین. با اوج گیری جنبش مشروطه خواهی، وقتی انجمن ملّی اصفهان به ریاست حاج آقا نوراللّه اصفهانی تشکیل شد، مدرّس نیز به عضویت این انجمن درآمد و به سِمت نایب رئیس انجمن انتخاب شد. و در این دوره به همراه حاج آقا نور اللّه اصفهانی کمک های فراوانی به مشروطه خواهان کرد. شهید مدرّس از آغاز بلوغ خود تا آخرین لحظات شهادت، در حوزه‌های اصفهان، نجف، تهران و تبعیدگاهِ «خواف»، درس و بحث و تدریس را رها نکرد. او درحالی که به عنوان مجتهد طراز اول برای نظارت بر وضع قوانین در جلسات مجلس شرکت می‌کرد در مدرسه سپهسالار تهران نیز دو درس خارج، یکی در فقه و دیگری در اصول، آموزش می‌داد و این کار را تا هنگام بازداشت و تبعید ادامه داد. مدرّس، به عنوان فقیه و فیلسوف، معتقد بود که تنها با درس فقه و اصول نمی‌شود عالم متعهّد و آگاه به زمان و مُتخلّق به اخلاق اسلامی تربیت نمود. لذا ...

آخرین خبرها